Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Jak vybrat správně velikost rámu kola

Vyznáte se ve velikostech rámu? Nebo vás různorodé značení výrobců mate? Ať už vybíráte kolo pro sebe, nebo pro někoho ze svých blízkých, velikost rámu a výška postavy je to, podle čeho vyberete skvěle padnoucí kolo. Pojďme se teď společně podívat na pojmy, které mohou být při výběru matoucí.

Co je velikost rámu

I když se velikost rámu liší dle výrobce, konstrukce i geometrie, velikost rámu znamená je jedno. Tedy délku od prostřední části středového složení kola až po konec sedlové trubky rámu.

Jak se velikost rámu značí

Už jste se jistě setkali s jednotkou v palcích, centimetrech i s velikostním označením S, M, L. Palce najdete nejčastěji u trekingových a horských kol. Centimetry se pak převážně uvádějí u silničních kol. Všechny označení ukazují to samé – velikost rámu, kterou je dobré porovnat pomocí tabulky s výškou vaší postavy. Tabulku najdete na detailu každého kola nebo rámu.

Tabulka pro správný výběr velikosti rámu kola

Základní dělení rámu

Při výběru pamatujte také na to, že musíte vybrat rám z vhodné kategorie – dámské, pánské, dětské rámy. Rámy mají odlišnou geometrii a i kdybyste vybrali správně podle tabulky, mohlo by dojít ke zklamání při první vyjížďce. 

Jak postupovat při koupi nového kola?

  1. Změřte výšku postavy.
  2. Porovnejte svou výšku s hodnotami v tabulce na detailu produktu.
  3. Kolo si objednejte a užijte si první jízdu.

Nejdůležitější krok na závěr

Když už máte kolo vybrané, nezapomeňte, že je důležité správně nastavit sedlo. Při posazení na kole v klidu byste měli mít nohu hezky propnutou a pedálu se dotýkat patou. Během jízdy je pak noha lehce pokrčená a pedálu se dotýká špička chodidla.

nejširší cyklistický
sortiment na trhu
18 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat