Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Trenažéry, válce - FEEDBACK SPORTS

Trenažér nebo válce? Otázka, která je velmi diskutována mezi závodníky i hobby cyklisty. Oba systémy mají své zastánce i odpůrce. Pojďme se podívat blíž na výhody a nevýhody obou řešení.

Trenažér je snadná varianta pro začátečníka a umožní dosáhnout vyššího odporu na brzdě (wattové zátěže).

Jednoduše vezmete své kolo a upnete jej do systému. Na rozdíl od spinneru máte dokonale nastavený posed.

Nevýhodou trenažéru je pevné upnutí kola. Kolo nereaguje na podněty jezdce jako při reálné jízdě Ztrácí se smysl pro rovnováhu a pokud v zimě nejezdíte venku, čeká nás zjara trocha tápání.

Válce jsou zcela jiná kategorie domácího tréninku.  Pokud se nenecháte odradit prvotním tápáním s rovnováhou, odměnou vám bude radikální zlepšení techniky šlapání.Jízda na nich má nejblíže k realitě pohybu na kole. Přední kolo reaguje na změny těžiště a celé kolo se pod vámi pohybuje.

Stará pravda říká: „Kdo to myslí s cyklistikou vážně, trénuje na válcích.“

Časté dotazy :

  • Mohu použít MTB plášť ?  Ne, mtb pláště mohou poškodit trenažer nebo válce, mtb pláště nejsou dělané na jizdu na trenažeru a dochází k velkému opotřebení + hluk a vibrace

FEEDBACK SPORTS

Americká společnost FEEDBACK SPORTS je známa především výrobou montážních stojanů na kola. Zakladatelé Doug a Lisa Hudson byli však vášnivý cyklisté a svůj volný čas věnovali cyklokrosovým závodům. Ovšem ty se jezdí na přelomu roku, kdy počasí bývá často nevlídné. Závodník i stroj v takovém počasí trpí. Zakladatelé řešili, jak svůj stroj nejvhodněji upnout, aby si kolo mohli umýt případně seřídit A tak v roce 2004 spatřila světlo světa společnost FEEDBACK SPORTS.

Dnes vyrábí FEEDBACK SPORTS mnoho druhů montážních stojanů. Díky zkušenostem mohla začít výrobu držáků kola do bytu, tréninkových válců nebo montážního nářadí. Jejich profesionální řada montážních stojanů (sport Mechanic, Pro Elite, Pro Ultralight, Sprint) jsou u zákazníků velmi kladně hodnocena a už získala nejednu prestižní cenu. Pro upnutí kola před závody nebo jen na výstavu vyvinula firma FEEDBACK SPORTS držák Sport Rakk a Sport Rakk xl.

Číst dále

449

9 490

2 produkty

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
17 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat