Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Michelin

Francouzká společnost na výrobu pneumatik existuje už od roku 1889. Zakladatelé, bratři Edouard a Andre Michelin dali v ruku v ruce vzniknout jak automobilové, tak i cyklistické pneumatice. Bratři vlastnili gumárenskou společnost v Clermont-Ferrand. Jednoho dne se však objevil cyklista s proraženou pneumatikou. Ta však byla k ráfku přilepena a celé tři hodiny trvala oprava. Druhý den se dali bratři do testování opravené pneumatiky, jenže ta vydržela pouhých pár set metrů. Michelinové začali tedy pracovat na vlastním systému pneumatiky a v roce 1891 vydali patent na první odnímatelnou pneumatiku. Značka se začala na trhu velice rychle prosazovat. Velkou měrou přispělo i logo firmy vytvořené roku 1894 - známé jako panáček Bibendum. Toto logo bylo zvoleno jako nejlepší všech dob.

Ve své historii získal Michelin mnoho ocenění. Pneumatiky Michelin se objevují na autech, kolech, formulových monopostech, letadlech, ale i na vesmírných raketách. Ve všech odvětvích drží Michelin mnohá prvenství. Mnoho průlomových objevů, mnoho testování a práce dalo, než vyvinuli pneumatiky toho nejlepšího složení.

Michelin, to však nejsou pouze pneumatiky. V roce 1900 Michelin vydává prvního průvodce po francouzských restauracích. Podle kvality jsou udělovány Michelinské hvězdy, které se po celém světě staly velice prestižní záležitostí. Michelin také vydává své mapy. To vše vytváří značku známou po celém světě a Michelin je taktéž značkou největší co se týče výroby pneumatik.

Pro cyklistiku dnes nalezneme v nabídce Michelin pneumatiky pro silniční cyklistiku, horskou cyklistiku, cyklokros a ježdění po městě. Michelin pro své pneumatiy používá řadu technologií, například vrstvení vláken race shield, cross shield, trail shield, gravity shield. Materiál na výrobu může být i přimícháván do vhodné směsi Toto řeší technologie gum-x3d, gum-x2d, gum-x, magi-x. Dále Michelin umí udělat speciální pneumatiky pro elektrokola nebo je umí opatřit technologií tubeless ready pro absenci duše.

Číst dále

99

2 099

54 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
17 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat