Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Formula

Italská firma Formula vznikla již v roce 1972. Sídlo se nachází v toskánské oblasti města Prato. Značka Formula začala své působení v motocyklovém průmyslu a až rok 1987 byl pro firmu zlomový. Světlo světa spatřuje horské kolo a značka Formula na něj začíná upínat svoji pozornost. Vytváří první kotoučovou brzdu a určuje tím směr ubírání trhu a to i v současné době. Společnost má dvě odnože - cyklistickou a tu původní motocyklovou. Lidé ze společnosti Formula vždy chtěli se svými výrobky tvořit historii a být lídry na trhu. Produkce značky byla a neustále je zaměřena především na gravity disciplíny. Mezi první brzdy se řadí Formula B4 a Oro.

Úspěchy na sportovním poli sbírá značka Formula po celou dobu svého působení. V roce 1997 se stal Nicolas Vouilloz mistrem světa ve sjezdu a dnes Formula podporuje cyklisty, jako jsou např. Henry Kerr, Greg Williamson, Phil Atwill nebo Kevin Miquel. Všichni tito sportovci pravidelně sbírají pódiová umístění na světových pohárech.

V cyklistickém portfoliu značky Formula dnes nalezneme tři druhy produktů. První kategorií jsou kotoučové brzdy (Cura 4, Cura, R1R, Cura-E, Ror). Tyto brzdy jsou nejen pro sjezdové disciplíny, ale i pro cross country a enduro. Dále pak nejnovějším provedení i v elektronické podobě odpružené vidlice (Nero R, Nero C, Selva, Thirty-Five, Thirty-Three). Rovněž i zde si každý vybere podle své disciplíny. Poslední kategorií jsou zapletená kola. Ty nabízí firma Formula v modelech (Linea G, Linea 2, Linea 3 a Linea 4). Liší se od ostatních pro účel svého použití a s tím je spojená i hmotnost kol. Průměr kol Formula je buď 29“ nebo 27,5“.

Číst dále

19

17 900

15 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
16 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat