Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Formula

Italská firma Formula vznikla již v roce 1972. Sídlo se nachází v toskánské oblasti města Prato. Značka Formula začala své působení v motocyklovém průmyslu a až rok 1987 byl pro firmu zlomový. Světlo světa spatřuje horské kolo a značka Formula na něj začíná upínat svoji pozornost. Vytváří první kotoučovou brzdu a určuje tím směr ubírání trhu a to i v současné době. Společnost má dvě odnože - cyklistickou a tu původní motocyklovou. Lidé ze společnosti Formula vždy chtěli se svými výrobky tvořit historii a být lídry na trhu. Produkce značky byla a neustále je zaměřena především na gravity disciplíny. Mezi první brzdy se řadí Formula B4 a Oro.

Úspěchy na sportovním poli sbírá značka Formula po celou dobu svého působení. V roce 1997 se stal Nicolas Vouilloz mistrem světa ve sjezdu a dnes Formula podporuje cyklisty, jako jsou např. Henry Kerr, Greg Williamson, Phil Atwill nebo Kevin Miquel. Všichni tito sportovci pravidelně sbírají pódiová umístění na světových pohárech.

V cyklistickém portfoliu značky Formula dnes nalezneme tři druhy produktů. První kategorií jsou kotoučové brzdy (Cura 4, Cura, R1R, Cura-E, Ror). Tyto brzdy jsou nejen pro sjezdové disciplíny, ale i pro cross country a enduro. Dále pak nejnovějším provedení i v elektronické podobě odpružené vidlice (Nero R, Nero C, Selva, Thirty-Five, Thirty-Three). Rovněž i zde si každý vybere podle své disciplíny. Poslední kategorií jsou zapletená kola. Ty nabízí firma Formula v modelech (Linea G, Linea 2, Linea 3 a Linea 4). Liší se od ostatních pro účel svého použití a s tím je spojená i hmotnost kol. Průměr kol Formula je buď 29“ nebo 27,5“.

Číst dále

19

729

8 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
18 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat