Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Hutchinson

Francouzká společnost s více jak 160ti letou historií, kterou v roce 1853 založil americký obchodník Hiram Hutchinson. Pneumatiky této firmy jak pro jízdní kola tak automobily se brzy prodávaly po celé Evropě a už v roce 1860 si mohl Hutchinson dovolit rozšířit výrobky do Německa, Itálie a Španělska. Na začátku dvacátého století Hutchinson proniká do leteckého průmyslu a dodává tkaninu na vzducholodě. Během válečných let Hutchinson bohatě zásobuje americkou námořní flotilu, která využívá především pryžové díly pro snížení vibrací. V padesátých letech se výrobky objevují v automobilech, vlacích a metrech nebo budovách, kde se používají výrobky Hutchinson jako akusticky izolační materiál. Dnes se výrobky Hutchinson distribuují do celého světa. Jejich využití se nachází v automobilech, letadlech, vysokorychlostních vlacích, raketách nebo ponorkách. Ve výrobě cyklistických plášťů je dnes Hutchinson jedinou francouzskou společností, která své produkty vyrábí ve Francii.

Ve své historii má Hutchinson se svými cyklistickými plášti mnoho úspěchů. Už v roce 1957 vyhrává Jacques Anguetil na pláštích Hutchinson Tour de France a v roce 1961 a 1964 tento úspěch opakuje. V témže roce se Hutchinson stává partnerem cyklistického týmu Mercier. V roce 1988 Hutchinson začíná do svých plášťů přidávat kevlar a zvýší tak odolnost proti proražení. V roce 1995 poprvé z výrobní linky sjede legendární plášť Hutchinson Python. Julien Absalon dokáže s tímto pláštěm vyhrát olympiádu, světový pohár i mistrovství světa v cross country. Eric Barone v roce 2015 na plášti Python 2 zajede světový rychlostní rekord. Na pláštích Hutchinson získávají mnohá ocenění v gravity disciplínách tým Hutchinson UR nebo Morgan Charre, které se podařilo vyhrát světový pohár. V silniční cyklistice  Hutchinson podporují tým Direct Energie.

Dnes v portfoliu značky Hutcchinson nalezneme pláště pro silniční kola, horská kola, cyklokros, bmx nebo kola do města, Prakticky ve všech kategoriích dokáže Hutchinson nabídnout pláště jak dušové, tak bezdušové. Na vývoji nových technologií pracuje více jak 200 vědců v testovacích centrech. Ti vyvíjejí složení pro nejlepší směsi pláště Dnes Hutchinson disponuje technologiemi jako Hardskin, Kevlar pro tech, Spidertech. Díky nim dosahují pláště těch nejlepších výkonů za jakýchkoliv podmínek.

Číst dále

101

2 124

53 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
17 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat