Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Sidi

Sidi je opravdový velikán mezi výrobci obuvi a to záměrně bez přívlastku. Firma Sidi svými výrobky umí potěšit nejen cyklisty, ale i motorkáře. To vše už od roku 1960. Tento text se však bude více zabývat cyklistickou částí, i když ta motorkářská je stejně proslavená a významná.

Značku Sidi založil italský tvůrce střevíců Dino Signori. Značka nese jeho jméno a logo točícího se víru nebo tornáda, které vzniklo později, je znamení rychlosti a síly. To značka potvrzuje i v dnešní době.

Sidi byla vždy inovativní a udávající směr vývoje cyklistických treter. V jejich často revolučních technologiích se nechaly inspirovat mnohé jiné značky. Lídr na trhu může být však jen jeden a je jím právě značka Sidi. Svým neotřelým designem a výjimečnou kvalitou si získala srdce nejednoho cyklisty. Tretry však nejsou pro všechny. Obecně italské boty se vyznačují užším profilem a není tomu samozřejmě jinak i u značky Sidi. A tak tretry této firmy můžou obouvat jen majitelé užších chodidel.

Dnes značka Sidi své tretry dováží do celého světa. Tretry Sidi obouvalo a obouvá mnoho cyklistických šampionů. Můžeme je vidět na všech větších akcích, ať už se jedná o silniční nebo horskou cyklistiku. Firma má své sídlo v italském městě Maser. Značka plně podporuje italskou ekonomiku.

Sidi na cyklistický trh přišla až v roce 1973 s modelem Titanium. Tento model se vyznačoval možností pohodlného nastavení polohy kufru, tak aby šetřil kolena jezdců. V roce 1979 značka poprvé přichází s nylonovou podrážkou, která dokáže držet svou tvrdost za jakýchkoliv meteorologických podmínek. O čtyři roky později začíná Sidi u svých treter využívat suché zipy. Do této doby byly pouze na šněrování. V roce 1985 Sidi vydává první mtb tretry a už v roce 1989 Sidi přichází s novým systémem přezky. Tento systém je pojmenován Micro lock. V roce 2002 Sidi využívá karbonové podrážky, které se postupně inovují až do dnešní doby a dnes má skvělé výsledky. Sidi na své tretry používá vrstvení vláken a rozdílné šířky karbonu. Díky tomu mohou být boty tvrdé jen na místech, kde je to opravdu zapotřebí. V roce 2006 přišla firma s další zajímavou vychytávkou, kterou nazývá Heid Cup Systém. Jedná se o dotažení paty tretry a ta tak zůstává pevně na noze. U mtb treter Sidi využívá plně vyměnitelného vzorku podrážky. Uživatel se nemusí bát, že životnost končí se sešlapáním boty. Tyto a další věci vytváří výjimečnost treter Sidi. Značka, která má svou historii psanou už skoro 60 let je myslím dostatečná záruka kvality.

Číst dále

119

9 900

93 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
18 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat