Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Time

Francouzská společnost Time je známá především výrobou rámů a pedálů. Tato značka vznikla roku 1986 ve francouzské vesnici Nevers. Rolland Cattin jako zručný řemeslník vybudoval společnost téměř na kolenou. Pro společnost Time, byl vždy hnacím motorem výkon profesionálních sportovců. Na produktech Time jezdili takové hvězdy jako Tom Boonen, Laurent Fignon, Gilbert Duclos-Lassale, Pedro Delgado, Jeannie Longo, Miguel Indurain, Julia Bresset a mnoho dalších. Ti svým know-how přispěli do vývoje produktů značky Time. Kvalitní a prověřené karbonové rámy, pedály pro horskou a silniční cyklistiku, představce, řídítka, tretry, to vše dokáže značka distribuovat do celého světa.

Pedály Time jsou vyvíjeny ve francouzském Grenoblu, odtud jdou do výroby v Nevers. Značka klade důraz na výkon a pohodlí. Například technologie Atac umožňuje rychlé nacvaknutí tretry k pedálu. To se provádí pouhými dvěma pohyby, také přepětí pružin v pedálech jde upravovat jednoduchým otáčením šroubku, každý si tak může upravit sílu vypnutí pedálu. Naopak technologie Self-Cleaning se stará o bezproblémové čištění pedálu za každých podmínek, i cyklokrosaři se nemusí bát, že by své tretry nezacvakli do pedálů. Time, ke svým pedálům dokáže dodat tři typy kufrů. Ty se liší úhlem uvolnění tretry z pedálu. Time, tak předchází u svých zákazníků riziku poranění kolen.

Rámy Time v karbonové produkci, hrdě nesou označení made in France. Firma Time vlastní téměř 17 strojů na pletení karbonových vláken, které se produkují výhradně ve francouzských dílnách. Time pro své rámy používá až 25 vláken, z toho tři jsou však základním stavebním prvkem pro každý rám. 1. Carbon - uhlíková vlákna jsou známá svou tuhostí a lehkostí, 2. Vectran - absorbuje vibrace, 3. Kevlar - ten je znám svou pevností v tahu. Time pro své rámy používá technologii RTM, kde jde o vstřikování pryskyřice do formy rámu pod tlakem. Jde tak rámy speciálně tvarovat s technologií CMT, která vytváří vysokopevnostní koncovky rámu.

Značka Time nezapomíná ve svém portfoliu ani na oblečení. Nabídka tedy obsahuje dresy, kalhoty, rukavičky, návleky, to vše samozřejmě s logy značky.

Číst dále

399

8 499

21 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
17 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat