Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

TSG

Německá firma TSG v roce 2018 oslavila přesně třicet let od svého vzniku. V německém studentském městě Munster ji založil průkopník ochranných doplňků Titus Dittman. Byla to doba železné opony, doba běsnění BMX už opadávala a skateboardisté své končetiny chránili podomácku vyrobenými polštáři a divnými přilbami. To byl moment pro vznik společnosti jako je TSG. Ta se chopila příležitosti a dala jezdcům technicky bezpečnostní doplňky. S rostoucí popularitou skateboardingu rostla i firma TSG a jako první na trh poskytla chrániče.

V roce 1990 vypouští na trh svoji první přilbu. Dnes přilby tvoří velkou část nabídky TSG. V této značce se na skateboardu prohání taková jména jako Tony Hawk, Mike Vallely a Ryan Nyquist. Už v roce 1996 TSG předvádí své chrániče pro mtb a bmx a hned v roce 1999 TSG zavádí svou prezentaci velice neobvyklým způsobem. Tony Hawk při své jízdě padá přímo na hlavu, televizní štáb je v šoku a čeká, že bude v kómatu. Ten však vstává, nic mu není, sundá si přilbu, poděkuje a odchází. Inkriminovaná přilba i s podpisem Tonyho Hawka je dodnes uschována v centrále TSG. Kromě skateboardingové přilby firma TSG vyvíjí i helmu na snowboard. Rok 2005 se stává pro TSG přelomový. Firmu odkupuje podnikatel Ruedi Herger a přemísťuje její centrálu a projektovou laboratoř do švýcarského Curychu. Taktéž představuje kompletní bezpečnostní výbavu pro horská kola a svými výrobky začíná podporovat snowboardisty Eero Ettala, Giana Simmena a Louriho Podladtchikova.

Nová přilba Evolution, která vzniká v roce 2007, vytváří nové standardy v pohodlí a ideálního nastavení na každého jezdce. V roce 2010 představují novou revoluční přilbu Kraken, s tou o dva roky později vyhrávají cenu ISPO Boardsports Award a cenu Eurobike. Tato přilba je první, která se dokáže ohýbat a plně se tak přizpůsobovat jezdci a navíc je to první přilba s technologií MIPS.

Číst dále

80

2 848

37 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
18 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 0 Kč doprava zdarma
(nad 0 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat