Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Tufo

Tufo

Česká společnost Tufo se od roku 1991 zabývá výrobou cyklistických galusek a plášťovek. Miloslav Klabal zakladatel a duchovní otec zúročuje svoje více jak 25leté zkušenosti v gumárenském průmyslu a zakládá firmu Tufo. Tufo si od začátku klade jako cíl dodávat kvalitní produkty pro cyklisty a být rovnocennou konkurencí světovým výrobcům. Tufo vzniká v devadesátých letech, kdy se prakticky na kolech nevozilo nic jiného než právě zmiňované galusky. U českých zákazníků tak vzniká hlad po produktech a Tufo se rychle rozšiřuje a začíná zaujímat místo lídra na českém trhu. Dnes už produkty Tufo znají ve více jak 50 zemích světa. Ruční výroba zaručuje vysokou kvalitu galusek, které jsou ve světě ceněny.

Portfolio Tufo dnes obsahuje kromě galusek i klasické pláště. Plášťovky, zapletená karbonová kola a veškeré příslušenství uřčené pro montáž nebo opravu plášťů, jako zakládající produkt galusky má Tufo v nabídce snad na všechny průměry kol a pro všechny disciplíny v celém spektru cyklistiky. Karbonová zapletená kola Tufo nabízí v provedení pro silniční a mtb cyklistiku. Ty vynikají svou akcelerací a pevností a všechna kola jsou určena na nalepení galusek.

Tufo u svých plášťů používá protidefektní vrstvu CRCA, ta aktivně zvyšuje odolnost proti proražení a tím i bezporuchovost. Výhodou plášťů oproti galuskám je jejich skladnost, jednoduchost montáže, bezproblémová údržba anebo menší finanční náročnost. Naopak nevýhodou je potřeba duše a pásky do ráfku, větší valivý odpor a celková hmotnost. Pro rychlé nalepení galusky na ráfek používá Tufo speciální pásky. Galusky Tufo mají běhoun vyrobený z aktivní siliky nebo černých sazí. U jednotlivých modelů je vždy označeno a ochranná pryž pod běhounem indikuje jeho ojetí a tím náchylnost k defektům. Spoj kostry je tvořen překrytím jednotlivých vrstev v oblasti pod běhounem a násobí hodnotu TPI a zvyšuje tím odolnost proti defektu. Patní tkanice je vyrobena z bavlny a díky tomu dokonale zafixuje lepidlo a tím zajistí optimální přilnutí galusky k ráfku.

Číst dále

19

2 069

74 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
17 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat