Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Bell

Bell

Tato kalifornská firma vznikla již v roce 1923, jako Bell auto parts. Název vznikl podle stejnojmenné oblasti Kalifornie. Roy Richter pracuje pro firmu Bell od roku 1933. V roce 1945 firmu kupuje za 1000 dolarů. Jako automobilový závodník si uvědomuje rizika zranění, a tak v roce 1954 produkuje svoji první přilbu. Avšak to se neobešlo bez patřičného výzkumu a vývoje, se kterým pomáhal námořní pilot Frank Heacox. Některé jeho přilby byly využívané ve vojenském letectví. První přilba Bell 500 byla převážně z polyuretanu plus a vnější vrstva ze sklolaminátu. Tato přilba je dodnes k vidění v muzeu v New Yorku.

V roce 1964 přichází první stěhování firmy Bell do Long Beach v Kalifornii. Firma tak mohla ztrojnásobit své kapacity a teprve v roce 1975 přichází na trh s cyklistickou přilbou pojmenovanou Biker. V témže roce stačí svými výrobky zásobovat hned několik adrenalinových forem sportu. V roce 1976 se Bell po druhé stěhuje, a to do Norwalku v Kalifornii. Tato továrna je svého času největší a nejmodernější továrnou přileb na světě. Hned v roce 1986 přichází třetí stěhování firmy Bell, tentokrát do Rantoul v Illinois. Firma Bell tak nadobro opouští Kalifornii.

Firma Bell má za sebou ve své historii několik štěpení a následné skládání společnosti. Již v roce 1980 se spojuje s firmou Riddel. Ta působí jako výrobce fotbalových přileb. V roce 1991 motocyklová divize Bell-Riddel byla prodána, čímž se stává Bell helmets inc. Zbývající část byla přejmenována na Bell sports inc. Závodní divize je rozdělena na dvě. Jedna pro Severní a Jižní Ameriku a druhá pro Evropu, Asii a Afriku. V roce 2010 evropská divize kupuje americkou a opět se spojují. Od roku 2016 firmu Bell vlastní firma Vista Outdoor.

Číst dále

119

179

3 produkty

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
17 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat