Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Trenažéry, válce

Trenažér nebo válce? Otázka, která je velmi diskutována mezi závodníky i hobby cyklisty. Oba systémy mají své zastánce i odpůrce. Pojďme se podívat blíž na výhody a nevýhody obou řešení.

Trenažér je snadná varianta pro začátečníka a umožní dosáhnout vyššího odporu na brzdě (wattové zátěže).

Jednoduše vezmete své kolo a upnete jej do systému. Na rozdíl od spinneru máte dokonale nastavený posed. Není problém si zapnout televizi, dívat se z okna, nebo nasadit sluchátka, zavřít oči a šlapat. Díky promyšleným kontrukcím brzd si nastavíte potřebný odpor. Při strnulé pozici bez problémů dáte třeba pětiminutový running (jízdu se sedla). Doporučuji na zimní sezónu nasadit starší zadní pneumatiku, aby nedošlo ke zbytečnému opotřebení běhounu. V naší nabídce jsou rovněž speciální pláště na trenažér. Výrobce je barevně odlišuje od běžné produkce, abychom omylem tyto nezapomněli na kole a nevydali se s nimi ven. Tyto pláště mají speciální konstrukci, která není vhodná svými vlastnostmi pro jízdu venku.

Nevýhodou trenažéru je pevné upnutí kola. Kolo nereaguje na podněty jezdce jako při reálné jízdě (do stran se vyklání jen nepatrně, co dovolí konstrukce upnutí kola). Ztrácí se smysl pro rovnováhu a pokud v zimě nejezdíte venku, čeká nás zjara trocha tápání. Když se hodláte před závodem rozjíždět na trenažéru, nesmíte zapomenout výrobcem dodávaný speciální rychloupínák pro uchycení kola.

Válce jsou zcela jiná kategorie domácího tréninku. Potřebujete jen rovnou plochu a chuť zkusit něco neobyčejného. Na trenažéru umí jezdit každý, ale na válcích, to je opravdu vysoká škola cyklistiky. Pokud se nenecháte odradit prvotním tápáním s rovnováhou, odměnou vám bude radikální zlepšení techniky šlapání. Ne nadarmo se válce používají v dráhové cyklistice. Jízda na nich má nejblíže k realitě pohybu na kole. Přední kolo reaguje na změny těžiště a celé kolo se pod vámi pohybuje.

Zpočátku to budou hodiny strávené v sedle s očima upřenýma na první válec, kdy budete bedlivě sledovat stopu předního kola. Později se naučíte jezdit ze sedla. Někteří výrobci napomáhají jezdcům systémy, kdy se válce mohou po zemi pohybovat mírně vpřed a vzad, čímž vyrovnávají pohyby vzniklé jízdou ze sedla. Kdo vydrží pilovat techniku jízdy dál, dokáže jezdit i bez držení. Dnes již existují válce s různými systémy brzdy na nastavení odporu.

Stará pravda říká: „Kdo to myslí s cyklistikou vážně, trénuje na válcích.“

Časté dotazy :

  • Mohu použít MTB plášť ?  Ne, mtb pláště mohou poškodit trenažer nebo válce, mtb pláště nejsou dělané na jizdu na trenažeru a dochází k velkému opotřebení + hluk a vibrace

Nejprodávanější

49

65 990

123 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
14 let na trhu
zboží skladem ihned odesíláme
pro objednávky nad 3 000 Kč doprava zdarma
Zavřít

Přihlášení

Pokud již máš svůj účet, přihlaš se!

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat