Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

CASTELLI

Castelli

Kdo by z cyklistických nadšenců neznal italskou firmu oblečení se štírem ve znaku jako by nebyl. Nebylo tomu ale tak vždy. Malý štír se na trikoty Castelli prodral až roku 1974. Celá historie však začíná už v roce 1876.

Cyklistika tehdy byla příliš mladá, a tak se značka začala postupně plně prosazovat. Historie italské cyklistiky je protkána cyklistickými šampiony a na světě není země, která by byla víc spojena s cyklistikou. Vše začíná s příchodem Gina Bartaliho a Fausta Coppiho. Tito věční rivalové a nepřátelé na kole i mimo něj, mají však společného krejčího Armanda Castelli. Jako každý šampion i oni požadují inovativní střihy s nejmodernějšími materiály, které by je ochránily za každého počasí a díky kterým by získali výhodu nad soupeřem. Přesně to Armando Castelli a Vittore Gianni plní. Pro italské bohy ušili nové dresy ze silonu na místo z běžně používané vlny. Coppi  a Bartali je odměňují výkony. Coppi vyhrává v roce 1953 mistrovství světa, dvakrát Tour de France, pětkrát Giro d Italia a dostává přezdívku Il Campionissimo. Gino Bartali vítězí dvakrát na Tour de France a třikrát na Giru d Italia.

Od té doby šije Castelli své oblečení pro cyklistické hvězdy. Postupem let přichází s inovativními řešeními jako je například zip na dresu, kapsy na zadní straně dresu, v kraťasech cyklistická jelenice, ale také šle přes ramena. To hlavní však čeká trh až v roce 1977. Už tři roky má v péči firmu syn Armanda Castelliho Maurizio. Zakládá Castelli sport a přichází s revolučním materiálem Lycra. Ten úplně změnil vývoj cyklistického oblečení. Většina cyklistické veřejnosti spěchá do Itálie pro nové oblečení. Jak rostou objednávky, roste i velikost firmy.

V dnešní době už pobočky italské firmy najdeme po celém světě. Stále určují vývoj cyklistického oblečení, používají nejmodernější materiál v italském střihu a spolupracují s těmi nejlepšími cyklisty. V současnosti sponzorují hvězdný tým Sky a italskou grand tour Giro d Italia.

Číst dále

349

2 124

3 produkty

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
17 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat