Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Crankbrothers

Crankbrothers

Americká společnost sídlící v Laguna beach v Kalifornii, datuje svůj vznik na rok 1997. Carl Winefordner a Frank Hermansen, dva cyklističtí nadšenci při projíždění místních stezek a trailů dostávají nejlepší nápady jak ještě zlepšit cyklistické pedály. A tak v roce 2002 světlo světa spatřují pedály eggbeater. U cyklistické veřejnosti známé jako šlehače. Design je neotřelý, co kus to originál.

Crankbrothers však nemohl zůstat pouze u pedálů, a tak postupem času představuje zapletená kola Cobalt a Iodine. V roce 2008 vyvíjí teleskopickou sedlovku Joplin a o čtyři roky později přichází se sedlovkou Kronolog. Je to do té doby jediná sedlovka, která pro fixaci používá dvouplátového mechanizmu. V útrobách sedlovky nekoluje ani kapka oleje, vše je mechanické.

První teleskopické sedlovky se při vývoji využívali spíše na all-moutain a enduro jízdy. V dnešní době se však rozšířily i do olympijské disciplíny Cross country. Je to hlavně díky Marcovi Aureliovi Fontanovi. Tento špičkový italský biker pravidelně testuje výrobky Crankbrothers a poskytuje firmě zpětnou vazbu. Nejen on, ale i další jezdci, jako např. v gravity disciplínách Greg Minaar, Danny Hart, Rachel Atherton. Všichni tyto jezdci patří mezi špičku ve svých disciplínách.

Crankbrothers byla vždy známa svými originálními technickými řešeními a nenapodobitelným designem. Při tvorbě nového produktu nikdy nenapodobují předchozí model. Začnou vždy od „pýky“ s předem vytyčeným cílem, daný produkt ještě více zlepšit a posunout ve vývoji o krok vpřed před konkurencí. Nic však z dílny Crankbrothers se nedá označit slovem běžné.

Číst dále
1 produkt

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
17 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 5 000 Kč doprava zdarma
(nad 4 000 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat