99 % spokojených
zákazníků
Levnější poštovné?
Přihlaste se do kupkolo klubu
Expresní doručení
do 1–2 pracovních dní
Silniční zapletená kola Fulcrum Road Racing 5DB 2-Way Fit ready
Vyberte variantu
Doporučená cena výrobcem: 10 490 Kč -45%
Ihned k odeslání od 89 Kč, u vás doma již 29.9.
Silniční zapletená kola Fulcrum Road Racing 5DB 2-Way Fit ready
skladem 2 ks
Silniční zapletená kola Fulcrum Road Racing 5DB 2-Way Fit ready
Nová kola Racing 5 DB jsou ideální volbou pro vytrvalostní jízdu. Díky nižšímu aerodynamickému odporu a snížené tuhosti, které bylo dosaženo nižším profilem ve tvaru písmene U o průměru 24 mm, jsou vhodné pro dlouhé technické vyjížďky bez obav ze stoupání, deště nebo větru, s následnou úsporou energie a zvýšeným komfortem.
V tomto případě došlo u hliníkových ráfků ke zvětšení šířky vnitřního kanálu na 20 mm z předchozích 17 mm a k přidání inovativního systému 2 Way Fit, který umožňuje pohodlné obutí 25-28mm plášťů. A to jak dušových, tak bezdušových (bezdušová páska je nainstalována a ventilky jsou součástí balení) verzí.
Stejně jako u modelu Racing 4 DB prošla upgradem i estetika s novou laserem leptanou grafikou, která zajišťuje dlouhou životnost nápadného designu.
TECHNOLOGIE
ANTI-ROTAČNÍ SYSTÉM™ / F.I.C. IDENTIFIKAČNÍ KARTA FULCRUM - 100% RUČNÍ VÝROBA / SLEDOVATELNOST / AFS AXLE SYSTEM™ / SPECIFICKÝ RÁFEK PRO DISKY / ASYMETRICKÝ RÁFEK / 2WAY - FIT™ READY (ROAD)
- TYP PLÁŠTĚ: 2-Way Fit™ Ready (s duší/bezdušový plášť)
- ROZMĚR PLÁŠTĚ: 28"
- DISCIPLÍNA: Silniční
- KATEGORIE ASTM: 2
- Hmotnost: 1660 g (udávaná výrobcem)
- Vážená Hmotnost: 1730 g (820g přední/910g zadní)
- MATERIÁL RÁFKU: hliník
- PODROBNOSTI O MATERIÁLU RÁFKU: hliník
- VÝŠKA PROFILU: nízká
- VÝŠKA RÁFKU: přední a zadní 24 mm
- ŠÍŘKA RÁFKU: 25 mm
- VNITŘNÍ ŠÍŘKA RÁFKU (KANÁL): 20 mm
- BRZDOVÝ SYSTÉM: kotoučová brzda
- BRZDNÁ PLOCHA/MOŽNOSTI BRZD: AFS™
- KOMPATIBILITA S PŘEDNÍ OSOU: HH12-100
- KOMPATIBILITA SE ZADNÍ OSOU: HH12-142
- ŠPICE PŘEDNÍHO KOLA: 24, levé 16 - pravé 8
- ŠPICE ZADNÍHO KOLA: 24, levé 8 - pravé 16
- ŠPICE MATERIÁL: nerezová ocel
- ŠPICE PROFIL: kulatý, přímý tah
- NIPLE: hliníkové
- PŘEDNÍ NÁBOJ: hliník, hliníkové příruby
- ZADNÍ NÁBOJ: hliník, hliníkové příruby
- LOŽISKA: utěsněná kazetová ložiska, nastavitelná
- HMOTNOSTNÍ LIMIT (SYSTÉM): 120 kg
Fulcrum
Společnost Fulcrum vznikla jako sesterská společnost firmy Campagnolo v roce 1994. Jedná se tedy čistě o italskou společnost se sídlem ve městě Vincenza. Na začátku byli tři vesmírní inženýři a už ve svém prvním roce má Fulcrum obrat ve výši 6 milionu eur a 70% svých výrobků vyváží do zahraničí. Fulcrum se zaměřuje výhradně na produkci zapletených kol a příslušenství. V současnosti zásobuje více jak 30 světových zemí. Fulcrum disponuje mnoha technologiemi, které dělají jejich produkty výjimečné. Materiál používá Fulcrum především hliník, polyaramid a karbon.
Pro silniční cyklistiku vyvinul Fulcrum bezdušový systém 2 - way fit. Díky absenci duše tak snižují riziko defektu tzv. procvaknutím duše. Své náboje ve středu kol umí Fulcrum osadit keramickým ložiskem, který výrazně snižuje tření a má delší životnost. U vrcholných modelů používá Fulcrum celokarbonové ráfky, které mají konstrukci 3K jednosměrné uhlíkové vlákno Společně s pryskyřicí HTG, která dokáže odolat vyšším teplotám, zaručují tyto kola neporovnatelný brzdný efekt. Na paprsky kol byl Fulcrumem vyvinut systém 2:1 Two – to - one, který zdvojnásobuje paprsky v kritických místech. O tuhost kol tak není třeba mít obavy. V nabídce společnosti Fulcrum nalezneme modely zapletených kol pro silniční cyklistiku, pro mtb, gravel, triatlon nebo pro stále se rozšiřující elektro kola.
Vrcholné modely silničních kol jsou samozřejmě celokarbonové a dají se rozlišit dvě řady. Speed s vysokým ráfkem a řada racing, kde nevyšší model je značen jako zero. Pro MTB má Fulcrum připraveno devět modelů, a to jak pro 29“, tak i 27,5“. Ty jsou značeny jako red passion, red fire a red zone. Pro gravel bike přichází Fulcrum s modely racing, stejně jako pro silniční kola. Triatlon je neustálý boj s chronometrem a od Fulcrumu se tedy nejvíce hodí řada speed, kde Fulcrum dokáže nabídnout i zadní diskové kolo speed 360T. Na zapletených kolech Fulcrum vyhrávali závody velcí závodníci a mistři světa Tom Boonen, Paolo Bettini nebo Alesandro Ballan. Na poli mtb je to především Julien Absalon, který je několikanásobným mistrem světa a olympijským šampionem.
Diskuze
Zatím žádný příspěvek
Recenze
Tento produkt zatím nemá žádné hodnocení. Přidejte první
Ráfek | Plášťový |
Výška ráfku | 24 mm |
Materiál ráfku | Alu |
ASTM (použití) | 1 - Silniční kola, 2 - Gravel, Cross (do 15cm skok) |
Vnitřní šířka ráfku | 20 mm |
Výrobce: | Fulcrum |
Najdete v těchto kategoriích
Máte otázky k tomuto produktu? Zeptejte se zde v diskuzi.
Zatím nikdo nepřišel do diskuze. Buďte .