Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Trenažéry, válce - FORCE

Trenažér nebo válce? Otázka, která je velmi diskutována mezi závodníky i hobby cyklisty. Oba systémy mají své zastánce i odpůrce. Pojďme se podívat blíž na výhody a nevýhody obou řešení.

Trenažér je snadná varianta pro začátečníka a umožní dosáhnout vyššího odporu na brzdě (wattové zátěže).

Jednoduše vezmete své kolo a upnete jej do systému. Na rozdíl od spinneru máte dokonale nastavený posed.

Nevýhodou trenažéru je pevné upnutí kola. Kolo nereaguje na podněty jezdce jako při reálné jízdě Ztrácí se smysl pro rovnováhu a pokud v zimě nejezdíte venku, čeká nás zjara trocha tápání.

Válce jsou zcela jiná kategorie domácího tréninku.  Pokud se nenecháte odradit prvotním tápáním s rovnováhou, odměnou vám bude radikální zlepšení techniky šlapání.Jízda na nich má nejblíže k realitě pohybu na kole. Přední kolo reaguje na změny těžiště a celé kolo se pod vámi pohybuje.

Stará pravda říká: „Kdo to myslí s cyklistikou vážně, trénuje na válcích.“

Časté dotazy :

  • Mohu použít MTB plášť ?  Ne, mtb pláště mohou poškodit trenažer nebo válce, mtb pláště nejsou dělané na jizdu na trenažeru a dochází k velkému opotřebení + hluk a vibrace

Historie značky Force je úzce spojena se společností KCK. Vždyť právě KCK Cyklosport - mode s.r.o. vyrábí a produkuje zboží Force. Společnost KCK vznikla v roce 1991 a její název byl odvozen ze třech jmen zakládajících společníků. V nynější době ovládá společnost pan Dalibor Kmenta. Nově vybudované sídlo společnosti se nachází v Otrokovicích. Skladovací prostory jsou vybaveny moderní technikou a technologií. Funguje zde např. systém řízeného skladu, který zrychlí a zefektivní příjem a výdej zboží.

Značka Force podporuje řadu sportovců. Nejen díky nim se dozví o kvalitě svých výrobků, které může posunout ve vývoji zase o krok kupředu. Mezi ty nejznámější sportovce patří český ultramaratonec Ondřej Fojtík, který za svoji kariéru vyhrál nejeden domácí i zahraniční závod. Dále např. italský mtb tým Wilier Force 7C, silniční tým CK Příbram Fany Gastro, triatlonistka Helena Kotopulu nebo amatérský mtb tým 4EVER Cyklo Bulis Racing.

Značka Force má ve svém portfoliu přes 2000 výrobků, které nesou její označení. Samotní distributoři KCK se netají tím, že 80% výroby je z Číny nebo Taiwanu. Pouze elitní řady jsou vyráběny v Evropě. Produkty Force se do podvědomí cyklistické společnosti dostaly jako ekonomické varianty. Podporovaní sportovci však potvrzují kvalitu těchto výrobků.

Nabídka Force obsahuje téměř vše, co je s cyklistikou spojené - od oblečení, komponentů, příslušenství, nářadí, batohů, maziv, přileb a brýlí, treter nebo trenažérů, až po montážní stojany, nosiče na auto aj. Značka dokazuje, že Force se nebojí téměř žádné výroby.

Číst dále

220

3 399

14 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
16 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 4 000 Kč doprava zdarma
(nad 2 000 Kč pro přihlášené)
Zavřít

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat