Vyhledávání

Vše o nákupu | Kontakt | Vyhledávání

Uvex

Uvex

„Pouze díky vědomí naší minulosti můžeme úspěšně utvářet naši budoucnost“. Značka Uvex je jednou ze značek, která může hrdě říct, že psala historii tohoto odvětví nejen v Německu, ale po celém světě. Historie Uvexu byla charakterizována obtížnými dobami z války, roky hospodářské deprese, ale také dynamickými roky vývoje a dalšími úspěšnými obdobími.

Na začátku značky stál Philipp M. Winter, který exportní kariéru podnikatele zaměřil na Portugalsko a Španělsko, poté se však vrací do svého rodného Fürthu v Bavorsku, kde zakládá společnost Optische-Industrie-Anstalt Philipp M. Winter. Jako první produkt vychází lyžařské brýle s postranním větráním proti mlžení a v roce 1936 na letních olympijských hrách už zásobuje svými výrobky několik sportovců. Roku 1964 se rodí značka Uvex, tak jak ji známe v dnešních dobách. Rainer Winter vytvořil značku Uvex na základě zkratky kvality pečeť pro čočky - Ultra Violet EXluded. Od této chvíle byly všechny sportovní výrobky a výrobky pro volný čas prodávány pod značkou Uvex. V osmdesátých letech je založena dceřiná společnost Alpina, která je velice úspěšná v zimních sportech. V roce 2014 sortiment zahrnují ochranné brýle, ochranné přilby, ochranu sluchu, ochranu dýchání, ochranné rukavice, bezpečnostní obuv a pracovní oděvy.

Ve své historii dokázal Uvex úspěšně zásobovat sportovce snad na všech olympijských hrách od 30 let dvacátého století. Sportovci velkých jmen pomáhali s expanzí značky Uvex do celého světa. Poskytovali také zpětnou vazbu pro neustálé zlepšování produktů. Produkty Uvex se objevily na olympijských vítězích, na vítězích Tour de France, Gira d Italia, Vuelty, ale také na Světovém poháru v cyklistice a lyžování. V posledních letech Uvex rozšířil své portfolio o bezpečnostní prvky pro jezdce parkuru.

Číst dále

125

5 849

252 produktů

Parametry

Smazat filtry
Dostupnost
nejširší cyklistický
sortiment na trhu
18 let na trhu
zboží skladem
ihned odesíláme
nad 0 Kč doprava zdarma
(nad 0 Kč pro přihlášené)

Přihlášení

nebo

Heslo jsem zapomněl

Jsem tu poprvé a chci se registrovat